ŚWINOUJŚCIE 2024:
1. Marek Kamiński — biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce (od roku 2008), absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, doktor nauk teologicznych.
Urodził się w rodzinie zielonoświątkowej, uczestnicząc od dziecka w życiu duchowym Zboru w Słupsku. W roku 1979 doświadczył nawrócenia, został ochrzczony Duchem Świętym i przyjął chrzest wiary. Po ukończeniu szkoły średniej, w roku 1983, rozpoczął studia na Wydziale Teologii Ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Studia ukończył w roku 1989, uzyskując tytuł magistra. Po zakończeniu studiów pełnił służbę pastora Zboru w Koszalinie (1989–2009). Równolegle do służby pastorskiej rozwijała się jego aktywność wykładowcy podczas chrześcijańskich konferencji zarówno w kraju jak i za granicą, co miało duży wpływ na późniejszy rozwój jego służby.
W latach 2004–2008 pełnił urząd Zastępcy Prezbitera Naczelnego u boku bpa Mieczysława Czajko. W roku 2008 został powołany przez Synod Kościoła Zielonoświątkowego na urząd Prezbitera Naczelnego — Biskupa Kościoła. Urząd ten pełni do dnia dzisiejszego.
W roku 2011, po studiach doktoranckich w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, uzyskał tytuł doktora nauk teologicznych. Tytuł jego dysertacji doktorskiej brzmiał: „Kościół Zielonoświątkowy w latach 1988–2008. Studium historyczno-ustrojowe”. Kontynuacja jego działalności naukowo-dydaktycznej polega na prowadzeniu wykładów na Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie oraz udziale w konferencjach naukowych w kraju i za granicą.
Biskup Kamiński jest cenionym przedstawicielem światowego ruchu zielonoświątkowego. W latach 2015–2017 pełnił funkcję Prezydenta Międzynarodowej Społeczności Chrześcijan Wiary Ewangelicznej. Od roku 2012 do chwili obecnej jest członkiem Executive Committee of the World Assemblies of God. W Europie od roku 2015 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Europejskiej Społeczności Zielonoświątkowej (Pentecostal European Fellowship), a od roku 2023 jest przewodniczącym PEF.
2. Leszek Mocha
Leszek Mocha, lat 60, absolwent The International Biblie Training Institute w Burgess Hill (Anglia). Duchowny Kościoła, ordynowany na prezbitera w roku 1988 przez prezb. Michała Hydzika, ówczesnego zwierzchnika polskich zielonoświątkowców i osobistego mentora, w asyście prezb. Grzegorza Ilczuka i Mariana Suskiego.
Pastor Zboru „ Oaza” w Jastrzębiu Zdroju (od 1987), dyrektor Misji Krajowej (1987 – 2000), prezb. okręgowy okręgu południowego, a tym samym członek naczelnej rady kościoła (2004 – 2008). Przez ostanie 12 lat członek PNRK. Obecnie rozpoczął piątą kadencję w Radzie Kościoła, należy więc od wielu lat do ścisłego kierownictwa Kościoła.
Z powołania ewangelista, usługuje na ewangelizacjach i w naszym w kraju, i na wielu kontynentach. Jest również cenionym pastorem nie tylko w lokalnej wspólnocie, a także nauczycielem, wykładowcą Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Mimo różnych form posługi, główne powołanie jest zauważalne bez trudu. Jak powiedział kiedyś jeden z jego przyjaciół, zawsze kończy jako ewangelista.
Mottem życia, a tym samym zwiastowania jest Słowo: „ On swą potężną, działającą w nas mocą, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, co Go prosimy lub co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.” (Ef 3, 20). Wynika stąd jego troska o głoszenie Ewangelii wśród znaków i cudów, a w centrum nauczania — Osoba Ducha Świętego. Zachęca więc chrześcijan, aby modlili się o napełnienie Mocą, wierzy bowiem, że do każdego wierzącego skierowana jest ta obietnica.
Od 2010 roku jest zaangażowany misyjnie w Indiach. Odwiedził ten kraj już dziesięć razy, usługując na ewangelizacjach oraz na konferencjach pastorów i liderów. Zabiega o środki na wspieranie sierot i rodzin pastorskich. Był inicjatorem wybudowania dwóch sierocińców „Betezda” w tym państwie.
Leszek Mocha od początku służy wraz z żoną Małgorzatą, z domu Hydzik, która jest odpowiedzialna za życie muzyczne w „Oazie”. Mają dwie pełnoletnie córki — Kamilę i Oliwię. W wolnych chwilach słucha muzyki, sporo czyta, pasjonuje się piłką nożną, lubi też dobry film.
3. Dominik Jaworski
Pastor kościoła „Betania” w Szczecinie. Strateg i praktyk. Ceniony wśród pastorów i kochany przez ludzi. Jego zamiłowanie do angażowania Kościoła w misję i pracę społeczną zaowocowało wieloma projektami mającymi wpływ na życie wielu osób w kraju i za granicą.
4. Marek Ciak
Pastor zboru w Gołdapi, ewangelista, założyciel i współzałożyciel wielu zborów. Uczył się w Szkole Biblijnej prowadzonej przez Zjednoczony Kościół Ewangeliczny, Warszawskim Seminarium Teologicznym, Chrześcijańskiej Akademii teologicznej i Chrześcijańskim Instytucie Biblijnym. Ma wielkie serce dla dzieci i młodzieży. Razem z żoną od ponad 20 lat organizują obozy letnie i zimowe. Zawsze wdzięczny Bogu za okazaną łaskę. Optymista lubi sport i historię. Mąż Iwony i ojciec dwójki dorosłych dzieci.
5. Dariusz Kaproń
Pastor Kościoła FreeDom w Toruniu, który założył wraz z żoną, Edytą w 2017 roku. Duszpasterz, nauczyciel, usługujący darami Ducha Świętego. Absolwent Szkoły Misyjnej WSTS. Gorący zwolennik pracy zespołowej i przebudzenia w kościele. Prowadzi fundację, która niesie uzdrowienie wewnętrzne ludziom w kryzysie. Zawodowo projektant grafiki użytkowej w biznesie. Ma trzech dorosłych synów, mieszka z żoną i synem w okolicach Torunia.
6. Katarzyna Rojewska
Doktor nauk medycznych, specjalista psycholog kliniczny, superwizor psychologii klinicznej specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowany specjalista terapii środowiskowej; nauczyciel akademicki oraz autor licznych prac naukowych z obszaru zdrowia psychicznego i somatycznego. Od 34 lat członek wspólnoty KZ „Arka” w Gliwicach, liderka służby wśród kobiet, razem z mężem zaangażowana w poradnictwo małżeńskie oraz organizację chrześcijańskich obozów w tym obozów terapeutycznych dla wdów i sierot z Ukrainy. Od 2023 r obejmuje opieką psychologiczną i terapeutyczną pastorów, duszpasterzy oraz liderów różnych służb KZ w Polsce w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego przy KZ. Szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek.