Mówcy

ŚWINOUJŚCIE:

1. Bp Marek Kamiński – Prezbiter Naczelny Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce

Nawrócił się i został ochrzczony w 1979 r. w Słupsku; ordynowany na prezbitera w 1996 r. Jest absolwentem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Od początku służby w Kościele związany ze zborem w Koszalinie, gdzie został ordynowany na diakona (1989), a w następnym roku objął urząd pastora. Kaznodzieja i wykładowca na ogólnopolskich zlotach młodzieży, kongresach i konferencjach kościelnych. Przewodniczący cyklicznych konferencji „Braterstwo ponad granicami”- inicjatywy krzewiącej współpracę między Kościołami zielonoświątkowymi z Europy Wschodniej i Zachodniej. Rodzina: żona Ewa, synowie Beniamin i Noe.

2. Leszek Mocha

Pastor i wieloletni wykładowca i ewangelista Kongresów KZ, członek NRK odpowiedzialny za Misje i Ewangelizacje. Usługuje z pasją inspirując do życia w Mocy Ducha Świętego.
Jest pastorem zboru w Jastrzębiu Zdroju, oraz zapraszanym kaznodzieją do usługi w kraju a także zagranicą. Jego pasja jest misja w Indiach. Odwiedził Indie cztery razy, usługiwał na ewangelizacjach i konferencjach dla pastorów. Bóg używa go w Darach Ducha Świętego oraz  w modlitwie o chorych.
Rodzina: Żona Małgorzata oraz dwie córki, Kamila i Oliwia.
 
 

3. Mariusz Muszczyński

Powoli dora­sta­ją­cy mąż, dum­ny ojciec czwórki dzieci, nie­po­rad­ny ogrod­ni­k, pasjo­na­t książek, starych zegarków, sauny. Nieco naiw­ny pasto­r, przy­ja­cie­l każ­dego, kto zakłada nowe kościoły. Mentor młodych pastorów. W służbie od 27 lat, od początku zaangażowany w przywództwo, zakładanie kościołów i służbę pastorską. Pastor Kościoła „Ostoja” w Opolu, Dyrektor Misji Krajowej KZ, wykładowca seminaryjny, bloger i pisarz. W służbie kładzie nacisk na zachętę, łaskę i wyposażanie nowych pokoleń przywódców. Wierzy w przyjacielskie relacje i pracę zespołową.

4. Tomasz Ropiejko

Swoje życie zawierzył Bogu w szkole średniej w 1984 r. Blisko rok później przyjął chrzest wiary. Ordynowany na diakona w 1991 r., a na prezbitera w 1999 r. Jego macierzystą społecznością jest zbór Kościoła Zielonoświątkowego Radość Życia w Gdańsku, przy ul. Menonitów, gdzie był liderem, a potem, przez 11 lat, II pastorem. W 2005 r. przejął opiekę nad zborem jako Pastor. W latach 1997-2000 prowadził Okręgową Szkołę Misyjną, która wspierała zakładanie nowych zborów. Jest absolwentem Warszawskiego Seminarium Teologicznego oraz Mattersey Hall Graduate School (Bangor University). Od 2000 roku przez 16 lat pełnił służbę w Prezydium NRK. Jest mężem Nancy i ojcem dwójki nastolatków: Mateusza i Anity. Jego pasją jest zachęcanie ludzi do nieprzeciętnego życia z Jezusem i wywierania Bożego wpływu na otaczający nas świat. 

5. Sławek Jagieła

Pastor KZ Kanaan w Oleśnie, współtwórca kościoła online oraz twórca projektu zakładania Kościołów (700 miast). Członek Prezydium Naczelnej Rady Kościoła. Ojciec trójki i dzieci (Tymoteusz, Magdalena, Filip) i mąż jednej żony (Krystyna).

6. Wojciech Trybek

Nawrócił się w 1988 roku. Został ochrzczony w 1989 roku w Kętrzynie. Ordynowany na diakona w 1994 roku a następnie na prezbitera w 2004. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Rodzina: żona Danuta i syn Oktawian.

Przebieg służby: pastor Zboru w Giżycku (1992 – nadal). Od 2008 roku członek Naczelnej Rady Kościoła Zielonoświątkowego. 

 

 

Dodaj komentarz